שיווק מתקדם באינטרנט. ליצירת קשר- 0733744200

כיצד משתלבות חברות פרסום בשוק השיווק העכשווי?

Posted by Eden Charninsky | 0 comments

העולם שלנו משתנה בקצב מהיר - טכנולוגיות חדשות צצות ודוחקות את רגלי הישנות, ערוצי שיווק חדשים מפציעים, גישות חדשות מתבססות ותופסות את מקומן של הגישות הקלאסיות והארכאיות, אפילו אנחנו, בני האנוש, משתנים. הצרכים שלנו שונים מאלה שהיו לנו לפני עשור (לא כל שכן מאלה של הורינו), הציפיות שלנו (מעצמנו, מהסביבה ומהחיים באופן כללי) הן אחרות, וכך, גם ההיצע העומד לרשותנו והתפישות שלנו. אבל, בתוך כל הכאוס החדשני והמודרני הזה, לפחות דבר אחד לא השתנה - הצורך בשיווק (או, בלשון פשוטה - בית עסק שאיננו מרוויח, חוסר זכות הקיום שלו יקבל עד מהרה חיזוק בדמותה של פשיטת רגל).  

קידום אתרים אורגני מול קמפיין ממומן – יתרונות וחסרונות בולטים

Posted by Connvisor Digital | 0 comments

29.05.17

יתרונות וחסרונותיו של קידום אתרים אורגני (SEO)

קידום אורגני מצריך זמן עבודה של איש ה-SEO, הרבה ידע והבנה בתחום, ובעיקר סבלנות. קידום אורגני משתמש בדרך כלל במספר מצומצם באופן יחסי של מילות מפתח רלוונטיות, אותן הוא משלב במקומות שונים לטובת קידום האתר, ובהן הוא משתמש בכדי להעלות את דירוג האתר והרלוונטיות שלו לקהל היעד. 

מכיוון שאין בקידום אורגני משום מודל תשלום כלשהו, המחיר המשולם הוא למעשה על זמן העבודה של המקדם האורגני, או במילים אחרות על השירות שניתן. 

קשה עד בלתי אפשרי לאיש ה-SEO להציב יעדי כניסות לאתר או תוצאות כאלו ואחרות, והוא תלוי בגורמים רבים שמשפיעים, חלקם הגדול די ערטילאיים ואף מעורפלים. אם הקידום האורגני הוא טוב ואיכותי, הרי שהיתרון הגדול ביותר של קידום אורגני הוא העובדה שהופעה במקומות הראשונים בדפי תוצאות החיפוש של הגולשים, משמעותה 95% לחיצה על תוצאת החיפוש, ביחס למודעות הממומנות המהוות רק 5% מסך ההקלקות בתוצאות חיפוש בגוגל.

 

יתרונות וחסרונותיו של קידום ממומן

כאשר מבצעים מחקר נכון של מילות המפתח הרלוונטיות, הרי שיתרונות רבים טמונים בקידום הממומן. כבר הזכרנו את נושא המיידיות, והוא חשוב מאוד, התוצאות מתקבלות בצורה מהירה וניתן לאמוד את הצלחת מסעות הפרסום. יותר מכך, מערכות הפרסום הגדולות והמשפיעות ביותר ברשת, הלא הן גוגל אדוורדס ומערכת הפרסום של פייסבוק, מאפשרות תצוגה מפורטת ועשירה של נתוני קמפיינים, כולל כניסות לאתר, לחיצות על מודעות, חשיפה למודעות ועוד ועוד, כך שמנהל ה- PPC יכול לבצע אופטימיזציה לקמפיינים, לשנות דברים בכדי לגרום לנתונים להיות טובים יותר, בהתאם לאסטרטגיה שתוכננה וליעדים שנקבעו. 

בקידום ממומן העולם הרבה יותר מוחשי, אפשר לקבוע את התקציב הרצוי למסע פרסום, לאילו קהלים בדיוק הוא ייחשף מבחינת פרמטרים של גיל, מין, תחומי עניין וכיוצא בזה, מה יהיה תאריך ההתחלה והסיום של הקמפיין, ועוד אפשרויות אינספור המקלות על המפרסם ומפשטות את העבודה. כמו כן אפשר לבנות דפי נחיתה ולהנחית את הגולשים הלוחצים על מודעות במסע הפרסום בדיוק בדף הנחיתה הרצוי לנו.

חסרון בולט של הקידום הממומן הוא נושא העכשוויות, הווה אומר, כל עוד עכשיו יש קמפיין באוויר, הקידום פועל, אך ברגע שהקמפיין הסתיים, הקידום הסתיים יחד איתו. חיסרון נוסף הוא שבקידום הממומן יש לשלם גם על השירות והעבודה של מנהל ה- PPC בונה הקמפיינים, וגם על הכסף שמושקע בקמפיינים. אך כאמור התוצאות מיידיות ואינן לטווח הארוך, כך שתמיד ניתן להוריד את השאלטר כשנשיג את היעדים שהצבנו. 

אז מה יותר טוב ויותר כדאי לאתר שלכם?

קידום אתרים אקטיבי מתקיים כאשר שני המהלכים משיקים ומזינים אחד את השני, וכדי להיות הכי טובים, למלא את היומן בפגישות עם לקוחות, ולמקסם את החשיפה של האתר ברשת, אתם זקוקים לקידום אורגני וממומן גם יחד.

קידום אתרים הוא מדע מדויק ודינאמי, פנו ל- Connvisor על מנת להיות בטוחים שהאתר שלכם מקבל את הקידום האורגני והממומן האיכותיים והטובים ביותר.

מדידה של מקורות התנועה לאתר בגוגל אנליטיקס

Posted by Connvisor Digital | 0 comments

29.05.17

כל בעל עסק ומשווק שמפעיל קמפיין באינטרנט, חייב לבצע מדידה מתמדת של נתונים. הודות לכלי הניתוח שמספקים לנו שפע בלתי נדלה של נתונים, האתגר האמתי הוא לא כריית נתונים אלא היכולת לייצר מערך ניתוח שיציג בברור תמונה מובחנת של שיעור עמידה ביעדים. במאמר זה ננסה לתת כלים זמינים לכל שיעזרו לנתח את תנועת הגולשים לאתר ולנצל את הידע לשיפור הביצועים של קמפיין שיווקי באינטרנט. אם האינטרנט הוא אוטוסטרדת מידע, אז שיווק דיגיטלי הוא ללא ספק מסלול פורמולה 1 של נתונים. היכולת להבדיל בין רעש ונתוני משנה למיניהם לבין מדדים שמשפיעים על רווחיות הקמפיין, היא המפתח לביצועים אפקטיביים והעלאה של שיעורי החזר ההשקעה לאורך זמן. קמפיין שיווקי טוב משתפר באופן מתמיד. קמפיין מוצלח מייצר יותר מכירות עם תקציב זהה או כמות מכירות זהה עם תקציבים הולכים וקטנים. ככלל, נוכל להגדיר הצלחה של קמפיין כאשר הוא רושם תוצאות חיוביות לאורך זמן במקביל לירידה עקבית במחיר לרכישה של לקוח חדש. הנתון הראשון שחשוב להכיר ולדעת לשפר הוא מקורות התנועה לנכס האינטרנטי, בין אם מדובר באתר, אפליקציה או בעמוד נחיתה. הכלי הנפוץ ביותר למדידת מידע על תעבורה לאתר הוא גוגל אנליטיקס. שיעור המשתמשים בכלי עומד על כ- 55% מכלל בעלי אתרים ואפליקציות, אם כי חשוב לציין כי לכלי יש מספר מתחרים אשר יודעים גם הם להציג את הנתונים הרלוונטיים. האנליטקס מיועד למגוון רחב של נכסים דיגיטליים - מאתרי סחר בינוניים בגודלם ועד אתרי תדמית, דפי נחיתה ואפליקציות. עבור אתרים גדולים מומלץ לעשות שימוש באנליטיקס 360 אשר מותאם יותר עבורם (חבילת פרימיום של גוגל אנליטיקס, כלי ניתוח מתקדם שכרוך בתשלום ומתאים לאתרים גדולים - ברמת אנטרפרייז). נוכל לחלץ מידע חיוני רק באמצעות מדידה וניתוח של נתונים שמשקפים את הצעדים השונים באמצעותם גולש אקראי הופך ללקוח, במה שמכונה "משפך המרה". המשפך מייצג את המסלול שעובר גולש אינטרנט בדרך להפיכתו ללקוח העסק: גולש, מבקר באתר, מבקר חוזר ובסופו של התהליך - לקוח העסק. באמצעות המידע הזה נוכל לקבל החלטות ולהתאים את האסטרטגיה השיווקית לביצועים ממשיים. למעשה, בעבודה עם כלי האנליטיקס לעולם נשאף להוציא כמה שפחות נתונים שמכילים כמה שיותר מידע, כך שבידנו רק מידע חיוני ומדויק.

מקורות תנועה לאתר

בחישוב החזרי השקעה של קמפיינים שיווקיים, עלינו לדעת לאמוד איזה ערוץ תרם ואיזה כדאי לתקצב פחות. שלושת הערוצים הם: תנועה ישירה, מבקרים מחיפוש ותנועה מפנה.

תנועה ישירה (Direct Traffic)

אלה גולשים שמגיעים לאתר ישירות מדפדפן - מקישים את שם הדומיין (האתר) בשורת הכתובת או משתמשים בסימנייה. מותגים מוכרים נהנים משיעורי Direct Traffic גבוהים. נהוג לצפות מפעילות שיווקית איכותית לייצר מגמת עלייה בתנועה הישירה לאתר.

מבקרים מחיפוש (Search Traffic)

מבקרים מחיפוש מגיעים לאתר באופן אורגני וממומן, נרחיב על כך בהמשך. גוגל, ענקית החיפוש, מרוויחה קרוב ל- 20 מיליארד דולר ברבעון. חלק גדול מהסכום מניבה פלטפורמת הפרסום - ADWORDS. הצלחתה של אדוורדס תלויה בראש ובראשונה בפופולריות של גוגל כמנוע חיפוש, פופולריות שנשענת על היכולת של גוגל לספק את החוויה המיטבית - תוצאות החיפוש המדויקות ביותר תוך הזמן הקצר ביותר. כלי האנליטיקס מספק רמה מקצועית גבוהה של ניתוח הפעילות השיווקית ובחינם. מה שמבטיח שביעות רצון אצל מפרסמי אדוורדס. האינטרס שלהם חשוב בעייני גוגל, אבל עומד במקום השני אחרי שביעות רצונם של לקוחות הקצה - גולשי אינטרנט, הצרכנים של כולנו.

חיפוש ממומן

מבקרים שמגיעים לאתר בלחיצה על מודעת חיפוש יסווגו כגולשים מחיפוש ממומן. כלי האנליטיקס מאפשר לנו לעקוב אחרי ההתנהגות שלהם באתר ולשפר את הצלחת הקמפיין בהתאם לנתונים. שימוש מקובל למעקב כזה הוא עיצוב של נתיב אופטימלי משלב המודעה ועד שלב ההמרה הנכסף - השארת פרטים באתר של עסק שמשווק שרות ("ליד") או רכישה באתר של חנות אינטרנטית. הטיפ הראשון בתהליך שיפור המרות הוא בחירה או יצירה של דף נחיתה שמשתלב בהצלחה עם המודעה שקדמה לו. התאמה של המסר בקמפיין לזה המופיע בדף הנחיתה, מוזילה את עלויות הרכישה - לא פעם אחת, אלא פעמיים: דף נחיתה שמתאים למודעה זוכה לציון איכות גבוה במערכת הפרסום של אדוורדס. ציון גבוה יאפשר עלויות קליק נמוכות (פחות כסף בהובלה של קהל היעד לאתר) והופעה במקום גבוה יותר בדף תוצאות החיפוש. להתאמה שכזאת בין הטקסטים, המסרים ועמוד הנחיתה, יש השפעה ישירה גם על שיעור ההמרה, בדף הנחיתה עצמו או בהמשך הגלישה באתר.

חיפוש אורגני

אותם ה- 75%- 95% מהגולשים שדילגו על המודעה והמשיכו לתוצאות הלא ממומנות, מרכיבים את התנועה האורגנית לאתר. בדומה לקמפיין החיפוש באדוורדס, גם המידע האורגני באנליטיקס נועד לשיפור ההתאמה של נראות הדף בתוצאות חיפוש של גוגל לתוכן דף הנחיתה.

תנועה מפנה (Refferal Traffic)

האינטרנט בנוי מקישורים. קישורים הם אבני הבניין הבלתי מעורערות במערכת שקיימת לשם הולכה וצריכה של מידע. תנועה מפנה כוללת את כל אותם המבקרים שגולשים לאתר שלא באמצעות דפדפן או מנוע חיפוש. אתרי רשתות חברתיות נכנסים לסיווג הזה. המאמץ והמשאבים שמשקיעים בעלי עסקים בפייסבוק במטרה להניע גולשים לאתר מופיעים באנליטיקס כ-Referral Traffic, תנועה מפנה. חוץ מסושיאל (רשתות חברתיות), נראה כאן תנועה מאתרים לקידום תוכן כמו Outbrain, Taboola ודומיהם, אתרים כמו יוטיוב, בלוגים הממליצים על האתר שלנו, אתרים שונים המקשרים לאתר ומבקרים ממודעות ממומנות ברשת המדיה. פייסבוק לבדה מביאה לאתרים קרוב ל- 40% מסך כל התנועה והזרימה לאתרים ב- 2015 יותר תנועה מפנה מגוגל עצמה. בדומה לחיפוש, נוכל לשפר את שיעור ההמרה של קמפיין סושיאל, וידאו או שיווק באמצעות תוכן, בעזרת בחינה והתאמה של מסר המקור המפנה לחווית הנחיתה בדף יעד באתר. נדגים ונפרט בהמשך איך עושים את זה. שיפור קמפיין שיווקי רב ערוצי באמצעות ניתוח מקורות תנועה תנועה ישירה לאתר היא היחידה שלא מאפשרת שליטה על דף הנחיתה של הביקור. שיפור החוויה והנעה להמרה של מבקרים מתנועה ישירה נעשים בעבודה לרוחב כל האתר. עליה בתנועה ישירה מסמנת על הצלחה של קמפיין שיווק או יחסי ציבור. בחינה של נתוני התנהגות באתר של תנועה מפנה ותנועה מחיפוש מאפשרת לבנות נתיב אופטימלי להמרה באתר. התחלה טובה של שיפור בשיעורי ההמרה של אתר היא בהתאמה של דף הנחיתה למקור התנועה. לדוגמה, פוסט בפייסבוק שדף הנחיתה תואם את מסר הפוסט, יגרום למבקרים רבים יותר שהקליקו עליו לבצע רכישה או להשאיר פרטים באתר.

הפיקסל של פייסבוק

Posted by Connvisor Digital | 0 comments

29.08.16

כלי חובה למדידה, בקרה ואופטימיזציה של קמפיין פרסום בפייסבוק

יש לכם עסק (או משווקים עסק), בניתם אתר יפה, אתם רוצים למכור את המוצרים והשירותים שלכם, רוצים להגיע לעוד ועוד לקוחות פוטנציאליים באינטרנט, שיבצעו פעולות בעלות ערך באתר שלכם, בדף הנחיתה או בכל נכס אינטרנטי אחר שאתם מפעילים. האם חשבתם להשתמש בפייסבוק לטובת הנושא? למנף את הרשת החברתית לטובתכם העסקית? הפייסבוק כבר מזמן הפך להיות מרשת חברתית פשוטה למערכת עסקית ענפה בעלת יכולות אדירות שבעלי עסקים יכולים לנצל.

 

טיפים לחיפוש בגוגל שיהפכו אתכם למקצוענים בתחום

Posted by admin | 0 comments

25.05.16

סביר להניח שאתם משתמשים בגוגל פעמים רבות ביום, בערך כמו כל אדם בעולם. אך הסתברות גבוהה, אלא אם אתם גיקים של טכנולוג שאתם כנראה משתמשים בגוגל בדרך המסורתית. אם השימוש הנוכחי שלכם הוא הקלדת מספר מילים ושינוי השאילתא עד שאתם מוצאים את מה שאתם מחפשים, במאמר זה תגלו שישנה דרך טובה יותר, ואפילו לא קשה ללמוד אותה.

 

סודות שיש בפייסבוק וכל משווק פשוט מוכרח להכיר אותם (במספר 2 אתה תתאהב)!

Posted by admin | 0 comments

05.04.16

מעל למיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק על בסיס יומי. נכון, זה כולל גם אותך. אך האם ידעת שישנם לא מעט אפשרויות סודיות בפייסבוק שכנראה לא הכרת עד היום? עצור לרגע וחשוב באיזו דרך אתה משתמש בפייסבוק. ואיך השתמשת בו אתמול? ולפני חודש?

 

כלי חדש במערכת הפרסום של פייסבוק

Posted by Connvisor Digital | 0 comments

27.03.16

הכלי החדש ייקרא Delivery insights ויעזור למפרסמים לעשות את ההתאמות הדרושות למסעות הפרסום במערכת. הכלי ייכנס למנהל המודעות של פייסבוק (ממשק הניהול המרכזי) במהלך חודש אפריל. ניתוח של יכולות ההפצה של מסעות הפרסום יסייע לענות על אחת השאלות הנפוצות בקרב המפרסמים בפייסבוק –

"הקמפיין שלי לא מנצל את התקציב, מה עושים?"

 

8 מדדי ההמרות החשובים ביותר שעליך לבצע עליהם מעקב

Posted by admin | 0 comments

17.01.16

אם אתה משווק או בעל עסק המציע באינטרנט מוצר או שירות שאנשים משתמשים בו (ואפילו אתר עם תוכן רלוונטי ללקוחות ולגולשים), התועלת שלהם היא הכרחית במטרה למשוך קהל. ואף על פי כן, היכולת שלך להחזיק את אותו הקהל ולהפוך אותו ללקוחות נאמנים, משימה חשובה מאוד, תלויה בשאלה באיזו רמה אתה משתמש ומבצע אופטימיזציה במדדים הנכונים באתר שלך.

 

ויראליות – MyState Case Study

Posted by admin | 0 comments

08.11.15

כחלק מהעבודה השוטפת של Connvisor Digital, אנו מלווים ומייעצים שיווקית לאירגונים, חברות וסטארטאפים בשלבים שונים של עשייה. לאחרונה, יצא לנו ללוות סטארט-טפ חדשני ומעניין בשם MyState בתהליך השיווק הראשוני שלו, עוד משלב ההקמה ואנו שמחים וגאים לספר על ההצלחה, הוויראליות והתהליך שעברנו ביחד איתו, ויש גם טיפים שווים!

 

איך להגדיל את הקהל ברשת החברתית

Posted by admin in ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה, ללא קטגוריה | 0 comments

16.09.15

הרשתות החברתיות מלאות במידע ותכנים, לכל מותג וחברה הפועלים ברשת החברתית ישנם מתחרים אשר מבצעים פעולות דומות, ונמצאים באותן הרשתות. ה"מלחמה" על הלייקים, התגובות ותנועת הקהל מגיעה משילוב של דברים רבים – ביניהם ובראשם המותג עצמו, פעילות שיווקית, תכנים מוצלחים ועוד.

 

קטגוריות


חייג עכשיו